SDH Nová Dědina

Domů
Není to jen o požárním sportu…
Winter RunTentokrát, přinášíme menší shrnutí sezóny Dominika Krejčíře, který se tento rok nevěnoval pouze požárnímu útoku se závodním týmem SDH Nová Dědina, ale letošní rok si prvně okusil jaké to je soutěžit v jiném sportu a to byl běh.

Sezónu 2017 jsem zahájil na závodě Winter Run v Olomouci,který se konal 18.2. Zde se běžely 4 km na Výstavišti Flóra. Závod byl okořeněn o nepevný povrch. Všechno nám klouzalo a přeběhy mostů byly někdy dost nebezpečné. Ovšem jsem tento závod dokončil v čase 16.57 a celkově se umístil na 8. Místě a ve své kategorii 3. Dále v sezóně jsem se více připravoval na hlavní závod pro mě a to byl Night Trail Run v Kroměříži. Měl jsem jasný cíl doběhnout tento závod na 5 km pod 20 minut. To znamenalo hodně těžkých tréninků, jak běhy do kopců, tempové běhy, nebo běhy na dráze. V Kroměříži se běželo velmi dobře jelikož trať jsem dobře znal z loňského ročníku. Do cíle jsem doběhl v čase 19.47 a skončil na celkově 17. Místě a v kategorii na místě 9.

Poté se závod odehrál v Rožnově pod Radhoštěm, ovšem zde nebylo v plánu jed, jelikož nebylo natrénováno, ale přesto jsem se tohoto závodu zúčastnil, ikdyž na začátku nebylo v plánu tenhle seriál závodů objezdit celý. V Rožnově se běželo po cyklostezce což pro některé nebyl oblíbený povrch, mě osobně se závod líbil, ale výsledek byl horší. Nakonec jsem doběhl až 43. a v kategorii 26. Další závod v pořadí byl ve Starém Městě. Tenhle závod jsem běžel více na pohodu, jelikož byl delší a chtěl jsem hlavně doběhnout. Běželo se směrem na Velehrad po cyklostezce, kde byl krásný výhled a zpět lesem. Tento závod byl velice pěkný, jelikož jsem zde byl poprvé místní cyklostezka je pěkná ikdyž to bylo 9 km tak jsem si závod užil. Nakonec doběhl do cíle za 41 minut a skončil na 26. Místě celkově a 13. V kategorii, což nebylo špatné jelikož naběháno opravdu nebylo.

Další závod byl velice specifický jelikož se jednalo o 12ti hodinový noční běh na Rusavě. Poskládali jsme čtyř člennou štafetu s hasiči z Kvasic a Roštění. Každý jsme odběhli 6 koleček tohoto závodu. Dohromady tedy 103 kilometrů a každý zhruba 26 km za 12 hodin. Byl to opravdu velký zážitek. Jelikož málokdo si to dokáže představit, že doběhne v 11 večér 4,5 km kde 2 kilometry jen stoupá a zbytek zase klesá. Pak si hodinku pospí a běží znovu. Únava doléhala na všechny. Postupně se ozývala i zranění, ale závod jsme dokončili, ale bohužel pro nás až na 4. Místě. Bohužel Nám štafeta před námi utekla o 1 kolo, ale závod to byl velice pěkný a náročný a každý si zde sáhl na dno svých sil. Snad nemusím ani říkat, že jsme následující Neděli jen prospal.

Poslední dva závody Nás čekali ve Vyškově a v Holešově, kde jsem už šel jen odběhnout, užít si atmosféru a posbírat „puzzle“. Ve Vyškově jsme skončil na 15. Místě v kategorii což jsem považoval za dobrý výsledek, ale bohužel v Holešově to tak slavné nebylo. Jelikož jsme dojeli pozdě, tak nebyl čas se rozklusat a šli jsme tak nějak „ za čerstva“ dlouhé stoupání tomu nepřidalo a nakonec jsem byl až 87 celkově ze 220 a v kategorii 47. Bohužel každý den není forma a tak tomu bylo i tento den. Ovšem cíl na sezónu jsem si splnil hned na začátku a to zaběhnout si osobní rekord na 5 km to byl čas: 19.47 a povedlo se mi i rekord na 10km bohužel ne v závodě a to bylo za 44minut. Na příští rok již neplánuji odběhat celou sérii nočních běhů, ale i tak nadále budu reprezentovat Náš sbor na jiných závodech.